Španělská korida neboli býčí zápasy. Chcete-li se dozvědět víc, jsou tyto stránky právě pro vás.

Červenec 2008

Třetí diplom za soutěž

27. července 2008 v 15:27 | María |  Soutěže, diplomy a podobně
Máme tu třetího a posledního vítěze první soutěže. Stal/a se jím Borrego.
diplom3
Pozor! První soutěž končí! Správná odpověď na otázku, ve kterém městě se koná běh před býky, je Pamplona.

Videa 2 - býci na pastvě

22. července 2008 v 22:57 | María |  Videa na YouTube a podobně
Zde máte tři videa s divokými býky na pastvě.
Pokud se vám některé video nezobrazí, napište mi na e-mail svou adresu, ráda vám ho pošlu. Dovolila jsem si tato videa "zazálohovat".

diskuze: já vs. odpůrkyně koridy

22. července 2008 v 17:05 | María |  Já vs. "ochránci" zvířat
Tak toto je diskuze na TÉTO stránce, které jsem se zůčastnila já a majitelka onoho blogu:

[2]Tikujanka, 12.5.2008 19:31
Pikador je na koni vždy. Koně nebývají starý a nevýkonný ( kdyby se býk rozeběhl proti koni o jakém je řeč tak by kůň na zemi hned a né pět ostrých kopí, ale jedno kopí pětkrát.Musel ses dívat fakt pořádně že jsi viděl truhlíky.Na tom kopí příčka a né kroužek.Odjeli po prvním píchnutí?! býka mají píchnout pětkrát.A k tomu tleskání proč by tleskali?pikadoři jsou jedni z nejneoblíbenějších.
K banderilleros:ostrými a né ostnatými hůlkami a strefují se jak dovedou. Býkovi hlava klesá a ubývají mu síly , bojuje z posledních sil,no jasně když ještě později dokáže matadora přehodit přes záda.Banderilleros který zabodne hůlky se běží schovat a nepobíhá kolem.Býk útočí na to co se hýbe a i když do ohraničení narazit může spíše však útočí na lidi v aréně a na muletu (látka kterou má matador),pláštěnku (kterou má toreo).Býk a banderilleros nejsou v aréně sami jsou tam také toreové a nikdy neběží rovně býkovy naproti, ale obloukem a má ne jednu ale dvě hůlky. V článku píšeš že býkům se pilují rohy a jinde že "jen tak tak se vyhnul ostrému rohu" navíc býk vejde do arény ve stejném stavu jako na pastvě a ne omámenej nějakými látkami.A nyní matador: pokut matador nedokáže býka zabít musí ho zabít puntilero.Zabíjí ho mečem, kopím tak před 100 lety. Meč není až tak zahnutý.A skuste se mečem strefit do místa velké asi 22mm když se pohybuje. Každopádně možná se jen málokterému matadorovi se podaří zabít býka na první pokus, ale je jich dost zkušených aby se to podařilo často.Pokud se matadorovy nepodaří zabít býka na poprvé, a musí bodat znova, publikum ho vypíská. Matador si získanou trofej nechá a může být rád když získá jedno ucho natož ocas.
JE TO JEN ZKOPÍROVANÝ ŽVÁST
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

[3]Majitelka blogu, web, 16.5.2008 17:47
Tenhle blog je pro ochránce zvířat a ne pro debily jako seš ty(...nic proti tobě:D)Ale napsalas to faaakt krásně!To ti muselo dát práci!

[4]Tikujanka, 16.5.2008 23:34
Nejsem debil, jenom pro příště rada: když něco zkopíruješ, tak si to ověř jestli v tom nejsou nesmysly. Jinak díky za pochvalu.

[5]Majitelka blogu, web, 17.5.2008 11:19
A jak ty můžeš vědět, že to co píšeš je pravda!?

[6]Tikujanka, 18.5.2008 16:14
Protože jem si ty informace ověřila v několika různejch článkách a knize Smrt odpoledne od Hemingwaye. Hemingwayovi věřím víc než ochrácům zvířat, protože není zaujatej,píše fakta a ne žalozpěvy, a nesnaží se čtenáře přetáhnout na svou stranu.

[7]Majitelka blogu, web, 18.5.2008 21:49
panebože...

[8]Tikujanka, 19.5.2008 20:11
Smiř se s tím ,že nezaujatej člověk může napsat víc informací než zaujatec, který vynechává to, co se mu nehodí, aby lidi přetáhl na svou stranu. Ochránci zvířat mají v popisu práce líčit koridu jen v tom nejhorším světle.

[9]Majitelka blogu, web, 20.5.2008 18:08
Třeba tenhle článek neni pravda, ale býčí zápasy sou TÝRÁNÍ ZVÍŘAT v každym případě!!!A ochránci zvířat se snaží aby lidi nepodporovali tohle týrání zvířat, tak možná občas "líčí koridu jen v tom nejhorším světle"!Ale v tomhle textu žádná lež neni...no možná, ale nevěř každý blbý knize!

[10]Tikujanka, 21.5.2008 17:09
Podle ochránců je týrání zvířat i ZOO a každej, kdo není zrovna vegan podle nich podporuje týrání zvířat. To:"blbá kniha" si vyprošuju, je tam víc informací než na všech ochráncovskejch stránkách dohromady. Svůj názor na koridu ti nevnucuju, tak ani ty mi nemusíš pořát opakovat ten svůj názor.

[11]Majitelka blogu, web, 22.5.2008 17:55
Chci mít poslední slovo:)
Já wim že si ochránci zvířat myslej že je zoo týrání zvířat, myslim že je to přehnaný, ale já se nehádám kvůli zoo ale kvůli koridě!
A VYPADNI Z MÝHO BLOGU!NEMÁŠ TADY CO DĚLAT GDYŽ NEMÁŠ RÁDA ZVÍŘATA!!!!! (A nebo můžem udělat rekord v komentářích:D)
STOP mysli si co chceš-já už se nebudu hádat!Ale myslim, že se mnou souhlasí víc lidí-že je korida TÝRÁNÍ ZVÍŘAT!
A tobě se ten můj blog ňák líbí, že sem tak často chodíš ne?

[12]Tikujanka, 24.5.2008 22:25
Tvé poslední slovo ohledně koridy na tomto blogu ti nechávám, jenom dodávám, že mám ráda zvířata a býky především. Já vím, zdá se ti to nesmyslné, ale španělští býci by bez koridy vymřeli a nahradily by je "produktivnější" plemena.
A na tvůj blog chodím, protože se zde rozvinula diskuze.

[13]Majitelka blogu, web, 25.5.2008 19:06
Tak konec diskuze, AHOJ!

Má identita na internetu

22. července 2008 v 17:02 | María |  "Oznamy", stavy, nálady a zamyšlení
Pokud jste na internetu našli tento článek skopírovaný na některém z blogů, pravděpodobně jste pod ním našli i MŮJ komentář, ve kterém opravuju chyby. Přiznávám, že informace o koridě si doplňuju postupně a tak některé údaje v mém komentáři jsou zastaralé. Moje přezdívka na netu je Tikujanka. Pokud jste našli komentář podepsaný "Znalec" nebo "učitel býčích zápasů", tak je od mé kamarádky.

Jméno Tikujanka jsem si vymyslela podle mé vymyšlené země Tikuj. Tato země leží v "jiném světě", ale nepředstavujte si žádné ufony. Do tohoto světa se dá proplout přes Bermudský trojúhelník, ale je to velmi nebezpečné. Prosím hlasujte v anketě, jestli mám napsat víc informací o Tikuji.

Aktualizace: Mívala jsem blog o Tikuji, kde jsem publikovala své příběhy, ale před časem jsem ho zrušila, protože už neodpovídal mým literárním představám. Přezdívku Tikujanka používám dodnes. Své vědomosti o koridě si průběžně doplňuji.

Inna Panasenko 4. díl

14. července 2008 v 14:47 | María |  Galerie
Zde máte třetí sérii obrazů od Inny(první sérii jsem rozdělila na dva díly).
Jsem přesvědčena, že autorka chápe corridu a ví o čem to je. Asi právě proto se mi její obrazy tak líbí. Ale také proto, že jsou prostě hezké :-) .