Španělská korida neboli býčí zápasy. Chcete-li se dozvědět víc, jsou tyto stránky právě pro vás.

Říjen 2008

Já vs. ochránci zvířat - úvod

31. října 2008 v 12:10 | Maria |  Já vs. "ochránci" zvířat
Po takovémhle nadpisu si určitě o mě myslíte kdovíco. Vysvětlím vám to. Většinu jejich názorů a akcí schvaluji. Má snad zvíře, ať už je to kráva, prase či slepice, žít celý život na prostoru, kde se nemůže ani otočit? Mají snad být stovky zvířat zabity, aby z nich byl kožich? Má snad být zvíře vystaveno nesnesitelné bolesti, jenom aby se zjistilo něco, co už dávno víme? Pochopitelně, že ne. Kdyby šlo ochráncům zvířat o to, co jsem vám řekla, s chutí bych se k nim přidala.

Vadí mi spíš to, že zvířata, staví na stejnou úroveň jako člověka. Stačí si přečíst pár titulků na jisté jejich stránce, a víte, o co jim jde, například: Lidé si myslí, že jsou něčím vyjímeční, nebo Má člověk "právo" žít?. Ochránci zvířat říkají, že bychom si měli vzít příklad ze zvířat. Ze kterých? Z našich nejpříbuznějších, ze šimpanzů? Pokud vím, šimpanzi loví jiné opice. Jiný příklad k následování: krávy a jiní býložravci? Ti jsou přirozenou potravou masožravců. Ale nechme toho, každý ať žije jak uzná za vhodné.Slyšeli jste už o ekoteroristech, kteří vypouštějí "zachráněná" zvířata např. z kožešinových farem do přírody? Jsem proti kožešinovým farmám. Ale když vypustíme do přírody zvířata, která tu dřív nežila, co se asi tak stane? Buď ona zvířata zahynou, protože nejsou zvyklá si sama si shánět potravu, nebo poruší už tak dost křehkou rovnováhu.
Odbočili jsme od tématu celého blogu a to od koridy. Na spoustě blogů jsem viděla zkopírovaný článek proti koridě. Nejde ani tak o to, že je v tom článku spousta chyb. Chyba se může vloudit všude. Spíš mě štve to, že nejvíc nadávek jsem četla právě pod oním článkem. Ukázky uvádět nebudu, protože toto je slušný blog.

Od této chvíle se s plnou vervou pouštím do ochránců zvířat. Každý má právo na svůj názor. Ochránci zvířat dělají protesty proti koridě, já budu dělat protesty proti nim. Od teď budu v této rubrice uveřejňovat texty od některých ochránců. Omlouvám se za své nevybíravé chování, nemyslím to osobně.

Ale teď něco na ukázku, jaké věci sem budu dávat:

Anketa je pravděpodobně o testování na zvířatech, ale já ji našla pod článkem o koridě:
Jak byste potrestaly takovího člověka?
  • elektrické křeslo
  • provist to samý co udělal tomu pejskovi
  • doživotní vězení
  • poslat na testování kosmetiky místo zvířat
  • vyzkoušet na něm fšechny mučící nástroje
Názorný příklad, jak jsou ochránci zvířat "humánní".

Inna Panasenko 5. díl

31. října 2008 v 11:59 | Maria |  Galerie
Dávám sem pátou a zatím poslední várku Inniných ndherných obrázků.

Tak jak je to s tou Barcelonou?

6. října 2008 v 14:53 | María |  Různé
Všichni, co se zajímáte o býčí zápasy jste už asi slyšeli o zrušení koridy v Barceloně. Zde je pár článků z různých stránek, především od ochránců zvířat:08.04.2004
Členové městské rady Barcelony tento týden oficiálně vyhlásili katalánskou metropoli městem bez býčích zápasů. 21 členů zastupitelstva hlasovalo pro, 15 proti, 2 se zdrželi hlasování. 14 dnů před hlasováním vyjádřil před stovkami protestujících svůj nesouhlas s býčími zápasy zástupce barcelonského starosty Jordi Portabella: "Barcelona se musí chovat jako město hodné světového jména a být průkopníkem ve zrušení býčích zápasů".


Na jednu věc jsem zapomněl. Když jsem v úvodní časti povídal o Barceloně mám novinku pro ty z vás kteří nenávidí krvavé sporty. Budete potěšení, že už dnes v Katalánsku, což je provincie jejíž hlavním městem je Barcelona, nejsou býčí zápasy. Zakázali je!

Z těhto a jiných textů jsem věděla, že v Barceloně se již býčí zápasy nekonají. O to víc mě překvapilo, když jsem našla fotografie z koridy v Barceloně, která se zde konala 21.9.2008.

ZDE jsem to našla
a poté i ZDE.