Španělská korida neboli býčí zápasy. Chcete-li se dozvědět víc, jsou tyto stránky právě pro vás.

Tak jak je to s tou Barcelonou?

6. října 2008 v 14:53 | María |  Různé
Všichni, co se zajímáte o býčí zápasy jste už asi slyšeli o zrušení koridy v Barceloně. Zde je pár článků z různých stránek, především od ochránců zvířat:08.04.2004
Členové městské rady Barcelony tento týden oficiálně vyhlásili katalánskou metropoli městem bez býčích zápasů. 21 členů zastupitelstva hlasovalo pro, 15 proti, 2 se zdrželi hlasování. 14 dnů před hlasováním vyjádřil před stovkami protestujících svůj nesouhlas s býčími zápasy zástupce barcelonského starosty Jordi Portabella: "Barcelona se musí chovat jako město hodné světového jména a být průkopníkem ve zrušení býčích zápasů".


Na jednu věc jsem zapomněl. Když jsem v úvodní časti povídal o Barceloně mám novinku pro ty z vás kteří nenávidí krvavé sporty. Budete potěšení, že už dnes v Katalánsku, což je provincie jejíž hlavním městem je Barcelona, nejsou býčí zápasy. Zakázali je!

Z těhto a jiných textů jsem věděla, že v Barceloně se již býčí zápasy nekonají. O to víc mě překvapilo, když jsem našla fotografie z koridy v Barceloně, která se zde konala 21.9.2008.

ZDE jsem to našla
a poté i ZDE.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama