Španělská korida neboli býčí zápasy. Chcete-li se dozvědět víc, jsou tyto stránky právě pro vás.

Listopad 2011

Manzanares má Zlaté ucho 2011 aneb Znovuzrození zabíječe

29. listopadu 2011 v 18:50 | RS |  Zpravodajství
Manzanares má Zlaté ucho 2011 aneb Znovuzrození zabíječe

José María Manzanares (29) obdržel Zlaté ucho (Oreja de oro), cenu RNE pro nejlepšího matadora sezony. Španělské arény v něm mají umělce, jenž vzkřísil téměř zaniklé a takřka nemožné umění: nejvznešenější, nejdůstojnější a nejpůsobivější způsob zabití arénního býka. Smrtelně nebezpečný kousek, který José María předvádí, se jmenuje suerte de recibir čili způsob zabití recibiendo (přijetím).Poslední Hemingwayovo dílo poprvé česky

10. listopadu 2011 v 13:37 | María |  Zpravodajství
Do obchodů přichází lahůdka pro příznivce koridy i pro fanoušky Ernesta Hemingwaye, jeho poslední dílo, kniha Nebezpečné léto.

Nebezpečné léto, poslední kniha Ernesta Hemingwaye, vychází v češtině poprvé v roce padesáteho výročí autorovy smrti. Líčí souboj na život a na smrt mezi dvěma největšími matadory své generace. Hemingway, jenž ve smrtelně nebezpečném zápase ve španělských arénách viděl obraz svého zápasu literárního, v díle odkryl mnohé z vlastního dramatu umělce, jenž vyvrcholil necelý rok po dokončení knihy sebevraždou. Dílo na pomezí reportáže a románové tragedie je tak nejen sondou do romantického a exotického světa corridy, sondou předkládanou s hlubokým zájmem, jenž zarámoval Hemingwayovo celoživotní dílo, a trvalým záznamem dramatických okolností, za nichž vznikala v létě roku 1959 pomíjivá krása, ale i svědectvím o autorově posledním psychickém zápase; dramatem o tragedii umělce, jenž nestihl odejít včas.


Kniha vychází dne 11.11.2011 a v internetových obchodech bude do týdne k dostání.