Španělská korida neboli býčí zápasy. Chcete-li se dozvědět víc, jsou tyto stránky právě pro vás.

Říjen 2014

Llerena má novou arénu

5. října 2014 v 8:45 | María |  Zpravodajství
Město Llerena v provicii Badajoz slavnostně otevřelo novou arénu pro 2700 diváků.


Původní plakát na první koridu. Ponce a Talavante se kvůli zraněním nakonec nezůčastnili, i tak měla akce veliký úspěch; zdroj: Coso de Badajoz

27. září 2014 se ve zbrusu nové aréně ve městě Llerena odehrála první událost s býky, novillada, na které navzdory dešti zazářil Luis Domínguez.
Dobročinného býčího festivalu (méně prestižní verze koridy) o den později se měli zůčastnit I Enrique Ponce a Alejandro Talavante, kvůli zraněním je ale museli zastoupit nadějný novillero José Garrido a rejoneador Leonardo Hernández. V programu zůstali prvotřídní matadoři Miguel Ángel Perera, Finito de Córdoba a první llerenský matador Tomás Campos. Skupinu doplňoval novillero Tomás Angulo, který také pochází z Llereny.


Plaza de toros ve městě Llerena v den koridy; zdroj: Coso de Badajoz

Slavnostní otevření arény hodnotí média jako triumfální: aréna se naplnila do posledního místa, Perera, Campos a Angulo získali po dvou uších, Finito dostal jedno ucho, rejoneador Hernández dokonce dvě uši a ocas a i José Garrido, na kterého připadl nejhorší býk, se dočkal nadšených ovací publika.