Španělská korida neboli býčí zápasy. Chcete-li se dozvědět víc, jsou tyto stránky právě pro vás.

Triumf i zklamání ve Valdemorillu

9. února 2015 v 20:22 | María |  Zpravodajství
Už od konce ledna to ve Valdemorillu žilo nejrůznějšími akcemi spojenými s oslavou svátku sv. Blažeje, patrona města. Pořádaly se koncerty a divadelní představení, tenisový turnaj a nejrůznější soutěže, i procesí a tance v místních krojích.

Dopoledne se, i přes teploty pod bodem mrazu, před každým ze tří býčích zápasů konaly tradiční encierros, běhy s býky podobné těm v Pamploně.

Na novilladě s mladými býky z chovů Juan Pedro Domecq a Albarreal zazářili Borja Jiménez, v roce 2014 druhý nejvyhledávanější novillero, a Martín Escudero z Galapagaru, který jde ve stopách svého rodáka, Josého Tomáse.


Martín Escudero, jehož vzorem je José Tomás


Koridu, na které vystupovali Curro Díaz, Eduardo Gallo a Arturo Saldivar, pokazili nanicovatí býci z chovů Pereda a La Dehesilla. Curro Díaz sice předvedl několik krásných suertes s pláštěnkou a Eduardo Gallo si faenou a nejlepším býkem zasloužil čestné kolo, celkově ale bylo publikum zklamané.


Corro Díaz při zdařilé verónice


Poslední, nedělní korida se povedla o poznání lépe. Paulita, Manuel Escribano a Víctor Barrio se utkali s býky z proslulého chovu Cebada Cago, i ti však až na výjimku zklamali očekávání diváků. Paulita si za snahu s problémovými býky zasloužil uznalý potlesk publika. Escribano sám zapichoval banderilly, pracoval jistě a hladce s muletou a oba býky zabil čistou ranou. Za prvního získal jedno ucho. Zlatým hřebem nejen nedělní koridy, ale celé ferie bylo vystoupení Víctora Barria s výborným posledním býkem jménem Cachondito, za které mu publikum přiřklo dvě uši.


Víctor Barrio a býk Cachondito, poslední a nejlepší z celé ferie

Během oslav mohli lidé navštívit také výstavu obrazů s motivem koridy a zúčastnit se odhalení pamětní desky na počet býka jménem Negrote, který si jako první vybojoval ve zdejší aréně milost.

Zdroj fotografií a informací: ABC.es
 


Komentáře

1 MarcoT | E-mail | Web | 18. ledna 2017 v 9:13 | Reagovat

Miluju čtení vašich článků

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama