Španělská korida neboli býčí zápasy. Chcete-li se dozvědět víc, jsou tyto stránky právě pro vás.

Odpůrci koridy házeli kamením, už je nepustí k arénám

28. dubna 2015 v 10:59 | María |  Zpravodajství
Odpůrci býčích zápasů už nesmějí protestovat před arénami v době konání koridy. Důvodem k zákazu jsou konflikty, ke kterým dochází mezi návštěvníky koridy a protestujícími. Aficionados opakovaně upozorňovali na urážky, výhrůžky i fyzické útoky, kterým jsou vystavováni při návštěvě koridy, která je ve Španělsku nejen legální, ale od roku 2013 i oficiálně prohlášená za kulturní dědictví. Poslední kapku se stala nelegální demonstrace ve Valencii, kdy se odpůrci koridy pokusili zabránit torerům ve vstupu do arény a jednu návštěvnici zranili hozeným kamenem.


Protestující blokují vchod, zasáhnout musela policie; 19. března 2015, zdroj: La economía del toro

Už před plošným rozhodnutím udělaly významný krok kupředu Madrid a Sevilla, kde zakázali odpůrcům koridy protestovat v blízkosti arény. Důvodem byly především obavy, aby nedošlo k podobnému útoku jako ve Valencii:

V Seville počítali odpůrci koridy s tím, že jejich průvod skončí přímo před bránou arény právě ve chvíli, kdy uvnitř budou vystupovat Ponce, Manzanares a mladý Lma de Góngora. Radní si naštěstí uvědomili, co by se mohlo stát, a tak nedovolili protestujícím přiblížit se na méně než tři sta metrů. A i když Pacma (Partido Animalista contra el Maltrato Animal), která demonstraci organizovala, svolávala k demonstraci měsíce dopředu a vyslala autobusy, aby na místo svezly protestující z širokého okolí, nakonec se jich nesešlo více než dvě stě, zatímco Maestranza byla vyprodaná.

V Madridu se situace vyvíjela podobně. Na neděli 12. dubna, kdy se v Las Ventas pořádala novillada, svolali odpůrci koridy demonstraci přímo před arénu, nedostali však povolení a po protestujících jako by se slehla zem (kdo mi najde jedinou fotku z demonstrace, má u mě plus Mrkající).
 


Anketa

Učíte se španělsky?

Ano 40.4% (19)
Ještě ne, ale uvažuji o tom 25.5% (12)
Ne a ani neplánuji 34% (16)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama