Španělská korida neboli býčí zápasy. Chcete-li se dozvědět víc, jsou tyto stránky právě pro vás.

Květen 2015

Traje de luces - Miguel Ordeñez

24. května 2015 v 14:46 | María |  Býčí zápasy v umění
Traje de luces, doslova světelný šat, neboli kostým torerů je sám o sobě uměleckým dílem a na detailní fotografii od Miguela Ordeñeze pečlivá ruční práce obzvlášť vynikne.
Jiménez Fortes o vlásek unikl smrti, býk ho dvakrát bodl do krku

22. května 2015 v 10:29 | María |  Zpravodajství
Jiménez Fortes utrpěl 14. května při sanisidorské koridě v Madridu dvě bodnutí rohem do krku, které jen zázrakem minuly jícen, krkavici a krční tepnu.


Jiménez Fortes bezprostředně po nehodě; zdroj: Faro de Vigo

Fortes byl jediný ze tří matadorů zraněných při koridě pořádané v Madridu loni 20. května, který se rozhodl opět vystupovat v hlavním městě. (Více v článcích Korida zrušena po druhém býku, zraněni všichni matadoři a Zranění matadoři se zotavují.)

Ačkoliv všem matadorům komplikoval práci vítr, pro Fortese se korida zpočátku vyvíjela dobře, dokonce dostal ucho za působivou faenu s prvním býkem. I svého druhého býka, kterým byl pětiletý, 640 kilo vážící Droguero z chovu Salvador Domeq, přivítal na kolenou přímo před bránou od býčích stání. Při naturales s muletou ho ale býk vyhodil do vzduchu a když torero dopadl na zem, dvakrát ho bodl rohem do krku.Okamžik nehody; zdroj: De Toros en Libertad

Matador byl po svém zranění okamžitě přenesen na ošetřovnu a operován, doktoři označili jeho stav za velmi vážný. Z arénní ošetřovny byl poté dopraven do nemocnice.
Fortes se ale zotavil se tak rychle, že po 24 hodinách opustil jednotku intenzivní péče a 19. května už na svém twitteru vyjádřil své díky všem, kdo mu drželi palce "Milionkrát děkuji za každé #‎FuerzaFortes‬. Bez vaší podpory by to nebylo možné."

Aktuálně: Dnes, 22. května před polednem Fortes opustil nemocnici a zotavovat se už bude doma.


Fortes v nemocnici děkuje za podporu; zdroj: JimenezFortes

Zroj informací a video z koridy: Las Ventas

O incidentu informovala i česká média, konkrétně Blesk.cz, a to bohužel na úrovni, jakou lze od tohoto bulváru očekávat.

José Tomás se vrátil do Aguascalientes, kde před pěti lety málem zemřel

5. května 2015 v 10:46 | María |  Zpravodajství
José Tomás, pravděpodobně nejslavnější matador současnosti, se v sobotu 2. května vrátil do arény v mexickém Aguascalientes. Před pěti lety zde utržil nejhorší zranění své kariéry. Nyní triumfoval a získal tři uši. V přátelském mano a mano s ním vystoupil Eulalio López "Zotoluco", hvězda mezi mexickými matadory. Býci pocházeli z chovů Los Encinos a Fernando de la Mora.


José Tomás, 2. května 2O15, Aguascalientes