Španělská korida neboli býčí zápasy. Chcete-li se dozvědět víc, jsou tyto stránky právě pro vás.

Jiménez Fortes o vlásek unikl smrti, býk ho dvakrát bodl do krku

22. května 2015 v 10:29 | María |  Zpravodajství
Jiménez Fortes utrpěl 14. května při sanisidorské koridě v Madridu dvě bodnutí rohem do krku, které jen zázrakem minuly jícen, krkavici a krční tepnu.


Jiménez Fortes bezprostředně po nehodě; zdroj: Faro de Vigo

Fortes byl jediný ze tří matadorů zraněných při koridě pořádané v Madridu loni 20. května, který se rozhodl opět vystupovat v hlavním městě. (Více v článcích Korida zrušena po druhém býku, zraněni všichni matadoři a Zranění matadoři se zotavují.)

Ačkoliv všem matadorům komplikoval práci vítr, pro Fortese se korida zpočátku vyvíjela dobře, dokonce dostal ucho za působivou faenu s prvním býkem. I svého druhého býka, kterým byl pětiletý, 640 kilo vážící Droguero z chovu Salvador Domeq, přivítal na kolenou přímo před bránou od býčích stání. Při naturales s muletou ho ale býk vyhodil do vzduchu a když torero dopadl na zem, dvakrát ho bodl rohem do krku.Okamžik nehody; zdroj: De Toros en Libertad

Matador byl po svém zranění okamžitě přenesen na ošetřovnu a operován, doktoři označili jeho stav za velmi vážný. Z arénní ošetřovny byl poté dopraven do nemocnice.
Fortes se ale zotavil se tak rychle, že po 24 hodinách opustil jednotku intenzivní péče a 19. května už na svém twitteru vyjádřil své díky všem, kdo mu drželi palce "Milionkrát děkuji za každé #‎FuerzaFortes‬. Bez vaší podpory by to nebylo možné."

Aktuálně: Dnes, 22. května před polednem Fortes opustil nemocnici a zotavovat se už bude doma.


Fortes v nemocnici děkuje za podporu; zdroj: JimenezFortes

Zroj informací a video z koridy: Las Ventas

O incidentu informovala i česká média, konkrétně Blesk.cz, a to bohužel na úrovni, jakou lze od tohoto bulváru očekávat.
 


Komentáře

1 ladislav šima | E-mail | 7. června 2015 v 23:19 | Reagovat

dobrý den byl jsem na corride v 1993, JAK TO JE  TO DNES JE MOZNE SI KOUPIT LISTKY NA 26.7:2015 DEKUJI

2 María | Web | 8. června 2015 v 10:45 | Reagovat

[1]: Dobrý den, lístky se dají objednat na mnoha internetových stránkách, například zde: http://www.ticktackticket.com/entradas/index_mb.do?origin=TORO. Známý má dobré zkušenosti s touto stránkou: http://www.ticktackticket.com/entradas/index_mb.do?origin=TORO.
Asi bude nutné platit kartou, lístky se dají poslat do hotelu. Pokud se chystáte na novilladu nebo vystoupení méně populárních matadorů (velmi hrubý odhad si můžete udělat podle escalafónu: http://www.tauroweb.es/escalafones-taurinos.php), pak je možné i jet na blind a koupit lístky na místě. Ne ale do maloměsta, kde pořádají koridu jednou do roka, tam může být vyprodáno na jakékoliv představení.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama