Španělská korida neboli býčí zápasy. Chcete-li se dozvědět víc, jsou tyto stránky právě pro vás.

Traje de luces - Miguel Ordeñez

24. května 2015 v 14:46 | María |  Býčí zápasy v umění
Traje de luces, doslova světelný šat, neboli kostým torerů je sám o sobě uměleckým dílem a na detailní fotografii od Miguela Ordeñeze pečlivá ruční práce obzvlášť vynikne. 


Anketa

Učíte se španělsky?

Ano 40.4% (19)
Ještě ne, ale uvažuji o tom 25.5% (12)
Ne a ani neplánuji 34% (16)

Komentáře

1 Kateřina | 29. ledna 2016 v 14:04 | Reagovat

Ahoj,nevíte,kdy jsou nějaká představení letos v Barceloně?Nemohu se nikde dočíst ani dohledat.
Děkuji

2 María | Web | 29. ledna 2016 v 17:43 | Reagovat

V Barceloně bohužel není nic. Korida je od roku 2010 v celém Katalánsku nejen zakázaná, ale nesmí se objevit ani v reklamách (viz http://corridadetoros.blog.cz/1404/barcelona-je-alergicka-na-koridu-nechce-ji-ani-na-plakatech).
Doporučuji proto se Barcelonu nechat být a místo toho se vypravit např. do nedalekého Castellónu (série korid na přelomu února a března) nebo do Valencie (s březnovou sérií korid během slavností Las Fallas mám dobré zkušenosti).
Pokud chcete do velkého města, v Madridu se pořádají prestižní koridy takřka každý den v květnu a jestli toužíte spojit poznávání města a tradic s koupáním v moři, osvědčené je Alicante (konec června), zajímavé je i Bilbao (konec srpna).
Konkrétní destinace už záleží na vašich prioritách, určitě se ale vyplatí navštívit koridu ve větším městě během místních slavností a s nejlepšími matadory (viz http://corridadetoros.blog.cz/1009/umeni-torea-aneb-jak-to-vlastne-v-koride-chodi-1-dil).
Katalánsko je bohužel proti koridě nepřátelské a tak jediné býčí akce, které tam lze vidět, vypadají takto: http://corridadetoros.blog.cz/1408/katalanci-zakazali-koridu-horici-byky-ale-chrani-jako-svou-tradici

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama