Španělská korida neboli býčí zápasy. Chcete-li se dozvědět víc, jsou tyto stránky právě pro vás.

Madonna - Take A Bow

15. října 2015 v 18:31 | María |  Býčí zápasy v umění
Klip k písni Take a Bow z alba Bedtime Stories, se kterou slavila královna popu celosvětový úspěch, vypráví příběh o zoufalé lásce ke slavnému torerovi, kterého ztvárnil skutečný matador Emilio Muñoz.


Madonna - Take a Bow

Text písně a překlad najdete zde: Take A Bow

Take a Bow, klip z roku 1994, se natáčel v Rondě a také v aréně ve městě Antequera, která interiérem velmi připomíná tu v Seville. Zasazený je do 40. let a pomohl Madonně získat titulní roli v muzikálu Evita. Dobovou atmosféru dotváří sépiový filtr a pro Madonnu typické náboženské motivy.

Tři býky, se kterými se natáčelo, Madonna odkoupila a prodala na farmu, aby jim tak zajistila klidný zbytek života, přesto ji odpůrci býčích zápasů kritizovali za "glorifikaci koridy".

O natáčení hudebního videa Take a Bow vznikla téměř hodinová reportáž s názvem No Bull s rozhovory s Madonnou, Emiliem, režisérem Michaelem Haussmanem a mnoha dalšími lidmi, kteří se na tvorbě klipu podíleli. Na video se můžete podívat zde: No Bull - Making of Take a Bow.

Take a Bow není jediný Madonnin klip inspirovaný koridou. Příběh pokračuje v klipu You'll See z roku 1995 a o dvacet let později, na začátku letošního roku, se Madonna vrátila k symbolice koridy v Living for Love z alba Rebel Heart. Překvapivě však není ani prvním takovým dílem. Choreografie evokující torerovu práci s pláštěnkou se už v červnu 1987 mihla v klipu Who's That Girl a na obalu desky You Can Dance z téhož roku je Madonna vyfocená v kostýmu připomínajícím kroj torera.


Madonna - You Can Dance

Zdroj obrázků: Coverlib, Bastet Glasba
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama